Natura

Safari organizowane są na terenach trzech parków narodowych Zambii: King Lewanika w Liuva Plain National Park, Lower Zambezi National Park Camps oraz South Luangwa Camps.

Wsłuchaj się w ryk lwa wołającego w oddali i poczuj jak każdy zmysł budzi się, gdy otwierasz oczy na jedno z najdzikszych miejsc na świecie, gotowe na piesze safari o wschodzie słońca. Śledź delikatne ślady impali, odkryj lamparty drzemiące wśród konarów, stań twarzą w twarz ze stadem nieuchwytnych dzikich psów – to tylko namiastka tego, co oferują te tereny…

LUANGWA POŁUDNIOWA

Położona zaledwie godzinę lotu z Lusaki, południowa Luangwa znana jest z obserwacji wielkich kotów i często nazywana jest Doliną Lamparta. To właśnie tutaj legendarny Norman Carr zapoczątkował piesze safari i turystykę opartą na ochronie przyrody w Afryce. Znakomita reputacja przewodników z Zambii jest kultywowana w naszym zespole, a niektórzy z naszych przewodników trenowali z samym Normanem.  Zapewniają gościom surowe, autentyczne wrażenia z safari, nie pozwalając, aby żadne szczegóły w tych rozległych przestrzeniach umknęły ich uwadze.

RÓWNINA LIUWA

Obóz safari Time + Tide to jedyne stałe schronienie na równinie Liuwa. Jej rozległa dzicz o powierzchni ponad 3600 km2 jest chroniona od ponad 100 lat i wciąż pozostaje jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic kontynentu. Gdy afrykańskie deszcze docierają na północ, równiny zamieniają się w wodnistą krainę czarów, niosąc ze sobą ruch antylop gnu, migrujących na południe, by ocielić się w pobliżu obozu. Liuwa Plain słynie ze stad drapieżników - dumnych lwów i dużych klanów hien, a także z zagrożonych i rzadkich gatunków ptaków, które gniazdują się w tym regionie. To kraina niezmieniona przez czas.

DOLNE ZAMBEZI

Położona między imponującym górskim urwiskiem na północy a potężną rzeką Zambezi na południu, Dolina Zambezi oferuje różnorodne i unikalne atrakcje. Goście nazywają ją „szczęśliwym miejscem” ze względu na piękną scenerię, spokojne lasy nadrzeczne i obfitą przyrodę. Dolne Zambezi znajduje się zaledwie 30 minut lotu od Lusaki i oferuje gościom emocje związane z poszukiwaniem tygrysów i spokojnymi obserwacjami dzikiej przyrody na brzegach rzeki podczas pływania kajakiem lub łodzią. Nasi przewodnicy starają się, aby każdy gość poczuł się częścią krajobrazu, a nie zwykłym widzem.

 

 

Obozy

Podczas tych niezwykłych afrykańskich przygód zamieszkasz w wyjątkowych miejscach stworzonych tak, aby zapewnić Ci wszelkie wygody i komfort, a jednocześnie zachować klimat obcowania z dziką przyrodą. Namioty i domy we wszystkich obozach zbudowano ograniczając ingerencję w naturalne środowisko i pozwalając gościom na stały kontakt z unikalnym otoczeniem. Pobytowi towarzyszy atmosfera pionierskich wędrówek szlakami odkrywców i miłośników cudów natury. Na każdym jednak kroku możemy liczyć na wygodę i luksus najwyższej klasy.

Doświadczanie