Natura

Safari organizowane są na terenach dwóch parków narodowych Zambii: Lower Zambezi National Park oraz South Luangwa National Park..

Wsłuchaj się w ryk lwa wołającego w oddali, śledź delikatne ślady impali, odkryj lamparty drzemiące wśród konarów drzew, stań twarzą w twarz ze stadem nieuchwytnych dzikich psów – to tylko namiastka tego, co oferują te tereny…

LUANGWA POŁUDNIOWA

Położona zaledwie godzinę lotu z Lusaki, południowa Luangwa znana jest z obserwacji wielkich kotów i często nazywana jest Doliną Lamparta. To właśnie tutaj legendarny Norman Carr zapoczątkował piesze safari i turystykę opartą na ochronie przyrody w Afryce. Znakomita reputacja przewodników z Zambii jest kultywowana w zespole T+T, a niektórzy z przewodników trenowali z samym Normanem.  Zapewniają gościom surowe, autentyczne wrażenia z safari, nie pozwalając, aby żadne szczegóły w tych rozległych przestrzeniach umknęły ich uwadze.

DOLNE ZAMBEZI

Położona między imponującym górskim urwiskiem na północy, a potężną rzeką Zambezi na południu, Dolina Zambezi oferuje różnorodne i unikalne atrakcje. Goście nazywają ją „szczęśliwym miejscem” ze względu na piękną scenerię, spokojne lasy nadrzeczne i obfitą przyrodę. Dolne Zambezi znajduje się zaledwie 30 minut lotu od Lusaki i oferuje gościom emocje związane z poszukiwaniem lwów i spokojnymi obserwacjami dzikiej przyrody na brzegach rzeki podczas pływania kajakiem lub łodzią. Nasi przewodnicy starają się, aby każdy gość poczuł się częścią krajobrazu, a nie zwykłym widzem.

Obozy

Podczas tych niezwykłych afrykańskich przygód zamieszkasz w wyjątkowych miejscach stworzonych tak, aby zapewnić Ci wszelkie wygody i komfort, a jednocześnie zachować klimat obcowania z dziką przyrodą. Time + Tide posiada 6 luksusowych obozów: Chongwe, Luwi, Kakuli, Nsolo, Mchenja i Chinzombo. Namioty i domy we wszystkich obozach zbudowano ograniczając ingerencję w naturalne środowisko i pozwalając gościom na stały kontakt z unikalnym otoczeniem. Pobytowi towarzyszy atmosfera pionierskich wędrówek szlakami odkrywców i miłośników cudów natury. Na każdym jednak kroku możemy liczyć na wygodę i luksus najwyższej klasy.

Nie wiesz co wybrać?

Napisz lub zadzwoń. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, by dostosować Twoje luksusowe wakacje do indywidualnych potrzeb i upodobań. Zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo na każdym etapie planowania i realizacji Twojej wymarzonej ucieczki w rajskie krajobrazy.

Interesują Cię szczegóły?

Zostaw numer telefonu – oddzwonimy jeszcze dziś!