Time + Tide Safari w Zambii

Time + Tide Safari w Zambii

Time + Tide są pionierami luksusowych safari w Zambii. Kontynuując dziedzictwo odpowiedzialnej turystyki oferują współczesnym odkrywcom luksus przestrzeni oraz kontakt z naturą w najczystszej, dzikiej i nienaruszonej formie.
Zambia uważana jest przez wielu za jedną z ostatnich prawdziwych dziczy i największą tajemnicę kontynentu afrykańskiego. Liczba odwiedzających jest niewielka, a rozległe obszary dziewiczej przyrody pozostają niezmienione od tysiącleci. Możliwość poznania tych terenów i obcowania z naturą bez dzielenia tego doświadczenia z wieloma innymi to przywilej, który w dzisiejszych czasach trudno znaleźć.

Zambia to zróżnicowany etnicznie kraj, zamieszkały przez niezliczone plemiona, z których każde mówi własnym językiem oraz jednym z siedmiu języków urzędowych, w tym angielskim. Zambijczycy to bardzo szczęśliwi i przyjaźni ludzie, z radością witający gości w swoim pięknym domu.

Natura

Safari organizowane są na terenach trzech parków narodowych Zambii: King Lewanika w Liuva Plain National Park, Lower Zambezi National Park Camps oraz South Luangwa Camps.

Wsłuchaj się w ryk lwa wołającego w oddali i poczuj jak każdy zmysł budzi się, gdy otwierasz oczy na jedno z najdzikszych miejsc na świecie, gotowe na piesze safari o wschodzie słońca. Śledź delikatne ślady impali, odkryj lamparty drzemiące wśród konarów, stań twarzą w twarz ze stadem nieuchwytnych dzikich psów – to tylko namiastka tego, co oferują te tereny…

LUANGWA POŁUDNIOWA

Położona zaledwie godzinę lotu z Lusaki, południowa Luangwa znana jest z obserwacji wielkich kotów i często nazywana jest Doliną Lamparta. To właśnie tutaj legendarny Norman Carr zapoczątkował piesze safari i turystykę opartą na ochronie przyrody w Afryce. Znakomita reputacja przewodników z Zambii jest kultywowana w naszym zespole, a niektórzy z naszych przewodników trenowali z samym Normanem.  Zapewniają gościom surowe, autentyczne wrażenia z safari, nie pozwalając, aby żadne szczegóły w tych rozległych przestrzeniach umknęły ich uwadze.

RÓWNINA LIUWA

Obóz safari Time + Tide to jedyne stałe schronienie na równinie Liuwa. Jej rozległa dzicz o powierzchni ponad 3600 km2 jest chroniona od ponad 100 lat i wciąż pozostaje jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic kontynentu. Gdy afrykańskie deszcze docierają na północ, równiny zamieniają się w wodnistą krainę czarów, niosąc ze sobą ruch antylop gnu, migrujących na południe, by ocielić się w pobliżu obozu. Liuwa Plain słynie ze stad drapieżników - dumnych lwów i dużych klanów hien, a także z zagrożonych i rzadkich gatunków ptaków, które gniazdują się w tym regionie. To kraina niezmieniona przez czas.

DOLNE ZAMBEZI

Położona między imponującym górskim urwiskiem na północy a potężną rzeką Zambezi na południu, Dolina Zambezi oferuje różnorodne i unikalne atrakcje. Goście nazywają ją „szczęśliwym miejscem” ze względu na piękną scenerię, spokojne lasy nadrzeczne i obfitą przyrodę. Dolne Zambezi znajduje się zaledwie 30 minut lotu od Lusaki i oferuje gościom emocje związane z poszukiwaniem tygrysów i spokojnymi obserwacjami dzikiej przyrody na brzegach rzeki podczas pływania kajakiem lub łodzią. Nasi przewodnicy starają się, aby każdy gość poczuł się częścią krajobrazu, a nie zwykłym widzem.

 

 

Obozy

Podczas tych niezwykłych afrykańskich przygód zamieszkasz w wyjątkowych miejscach stworzonych tak, aby zapewnić Ci wszelkie wygody i komfort, a jednocześnie zachować klimat obcowania z dziką przyrodą. Namioty i domy we wszystkich obozach zbudowano ograniczając ingerencję w naturalne środowisko i pozwalając gościom na stały kontakt z unikalnym otoczeniem. Pobytowi towarzyszy atmosfera pionierskich wędrówek szlakami odkrywców i miłośników cudów natury. Na każdym jednak kroku możemy liczyć na wygodę i luksus najwyższej klasy.

Doświadczanie


Gleneagles

Gleneagles

Hotel wraz z przynależącymi do niego rozległymi 850 akrami terenu od samego początku tworzony był z myślą o luksusowym wypoczynku w klimacie prawdziwej szkockiej prowincji.

Natura

Moment przybycia do Gleneagles to zawsze wyjątkowe przeżycie. Przez piękne falujące wzgórza do głównej posiadłości i ciepłego powitania na progu. Tutaj czekają na Ciebie przygody i odkrycia stworzone pod zalanym słońcem lub zroszonym szkockim deszczem niebem. Gdy Gleneagles po raz pierwszy otworzyło swoje drzwi w 1924 roku, okrzyknięto je riwierą szkockich gór. Do dziś trudno znaleźć miejsce, które mogłoby się równać z pięknem i niezwykłością tego hotelu oraz atrakcjami, jakie oferuje. Pola golfowe, trasy jeździeckie, bezkresne szlaki wędrowne, a przede wszystkim niezwykłe w swym komforcie i designie apartamenty z najwyższej klasy, 5 gwiazdkowym serwisem zakodowanym w każdym szczególe i na każdym kroku.

Pokoje i apartamenty

Pokoje w Gleneagles są równie wspaniałe, jak otaczające je krajobrazy. Wszystkie indywidualnie inspirowane pejzażem gór, łąk, rzek i jezior Perthshire. Każdy zakamarek, każda puszysta poduszka, a nawet przytulne kapcie zostały starannie zaprojektowane, aby wszystkie 5-gwiazdkowe sypialnie stały się ciepłym i zachęcającym domem z dala od domu. Na gości czekają 233 pokoje i 28 apartamentów.

Doświadczanie

Gleneagles oferuje szeroki I imponujący wachlarz aktywności I atrakcji na najwyższym poziomie. Od gry w golfa na jednych z  najbardziej prestiżowych pól na świecie, przez jeździectwo, sokolnictwo, strzelectwo, wędkarstwo, wyprawy off-roadowe, wędrówki i wycieczki rowerowe… Wszystkim tym możemy się cieszyć zarówno my sami, jak i nasze dzieci – wszystkie aktywności skrojono także na ich potrzeby. Nie trzeba być znawcą, czy profesjonalistą – każda z aktywności posiada tutaj swoją szkółkę, gdzie możemy nauczyć się podstaw, jaki zgłębić tajniki poszczególnych sztuk. A po dniu pełnym wrażeń pośród urzekającej szkockiej przyrody – wieczór z zabiegami w luksusowym SPA. I nie zapominajmy o wyśmienitym posiłkach w topowych restauracjach Szkocji! Gleneagles jest domem dla 10 wyśmienitych barów i restauracji, w tym Andrew Fairlie – autorskiej restauracji z dwiema gwiazdkami Michelin. Od tradycyjnego rodzinnego i domowego stołu, przez snack bary i brasserie, po wykwintną kuchnię najwyższych lotów – wszystko to znajdziemy w tym niezwykłym zakątku Szkocji.


Quark Expeditions

Quark Expeditions

Jako lider w wyprawach okołobiegunowych, Quark Expeditions eksploruje regiony polarne inaczej niż wszyscy. Podróżując z tym niezwykłym zespołem, odkrywasz świat zimy wraz z najbardziej doświadczonymi ekspertami polarnymi na Ziemi. Stawiasz stopę tam, gdzie niewielu kiedykolwiek dotarło i robisz to, o czym wielu jedynie marzy. Rejs w nieznane rejony, a może wyprawa ultranowoczesnym helikopterem do obszarów dostępnych tylko z powietrza? Każdy Twój wybór będzie dobry, a podróż pozostanie w pamięci na całe życie. To coś dla prawdziwych amatorów przygody, miłośników przyrody i wielbicieli podróży w komforcie.

Natura

Arktyka - najbardziej surowe, odległe, wypełnione lodem i niezbadane regiony świata czekają, aby zapewnić Ci najbogatsze wrażenia z podróży — intymne spotkania z dziką przyrodą, różnorodne krajobrazy i wyjątkowe piękno natury.

Antarktyda - prawdopodobnie najdalej od domu, jak kiedykolwiek będziesz… Antarktyda to środowisko wyjątkowej izolacji — bogatej przyrody, stymulującej historii i majestatycznej topografii. Antarktyda osiąga poziom piękna, który nie ma sobie równych w swojej prostocie, nieskazitelności i kruchości.

Jachty i kajuty

Poznaj dwa najnowsze jachty we flocie Quark Expeditions:

World Explorer – dostojny i komfortowy, wyrafinowany i przestronny – to jego główne atrybuty. Jest nie tylko jednym z najszybszych, ale i najlepszych jachtów w naszej flocie. Sześć pokładów przeznaczonych na  luksusowego zakwaterowanie i wyjątkowe przestrzenie zewnętrzne. Każdy apartament posiada prywatne wyjście na zewnątrz lub balkonik typu French.

Dowiedz się więcej tutaj World Explorer | Quark Expeditions

Ultramarine – najnowszy jacht Quark Expedition. Zaprojektowano go z myślą o podróżach poza to, co znane w obszarze polarnych eksploracji, o odkrywaniu nowych miejsc i zanurzeniu się w najlepsze co ten region ma do zaoferowania. Wyposażony w dwa dwu silnikowe nowoczesne helikoptery, Ultramarine oferuje najbogatsze portfolio przygód i aktywności w całej branży. Największe apartamenty w swoje kategorii, zapierające dech w piersiach przestrzenie wspólne i najwięcej przestrzeni do obserwacji przyrody.

Doświadczanie

Jesteś pionierem, entuzjastą, a może Arktyka jest na Twojej „bucket-list”? Ta arktyczna przygoda jest dla Ciebie. Twoja podróż na koniec Ziemi to niezrównana przygoda w każdym tego słowa znaczeniu.


The Muraka

The Muraka

Muraka to jedna z najbardziej ekskluzywnych rezydencji na świecie. Stanowi triumf nowoczesnego designu i technologii, połączonych z najwyższym poziomem prywatności.

Doświadczanie

THE MURAKA jest pierwszą w swoim rodzaju luksusową dwupoziomową rezydencją z główną sypialnią zanurzoną ponad 4 metry pod poziomem morza. Możemy się do niej dostać schodami lub windą.
Serce rezydencji stanowi jasny salon z jadalnią i barem oraz przejściem na taras słoneczny z basenem infinity. Od zapierających dech widoków na przestrzeń oceanu nie dzieli nas nic prócz tafli szkła. Willa posiada pokój kąpielowy z wanną od strony oceanu, sypialnie dla dzieci i gości, specjalnie wydzieloną przestrzeń i sypialnie dla osobistej obsługi, jak niania, czy ochrona. Do dyspozycji gości jest także prywatny kucharz oraz butler. Muraka ma również własną siłownię. Dolna sypialnia, spoczywająca na dnie oceanu, zamiast ścian i sufitu posiada szklaną kopułę, dzięki której jesteśmy widzami w najpiękniejszym teatrze natury - stajemy się częścią podwodnego życia. Prócz sypialni przygotowano tutaj także salon, garderobę i łazienkę.


Miavana

Miavana

Luksus Madagaskaru, krainy zapomnianych mórz, tkwi w jego unikatowości. Miavana z bielą plaż i bogatymi rafami koralowymi pozostaje wierna najstarszym korzeniom wyspy. Oferuje gościom niebiański komfort i  nadzwyczajne przeżycia. To idealne miejsce dla nowoczesnych podróżników, poszukujących światowej klasy luksusu w otoczeniu niespotykanej i dzikiej natury oraz wyjątkowych krajobrazów.

Natura

Miavana leży na największej wyspie północno wschodniego wybrzeża Madagaskaru – Nosy Ankao - i stanowi doskonały punkt wypadowy dla wypraw na tę główną wyspę archipelagu. To kraina wciąż całkowicie dzika, w której możemy doświadczyć przyrody w najbardziej autentycznym i pochłaniającym wydaniu. Świat lemurów i kameleonów czyni Madagaskar prawdziwie unikalnym i jedynym w swoim rodzaju zakątkiem Ziemi.

Dotrzemy tutaj helikopterem: 30 minut lotu z lotniska im. Diego Suareza lub 1 godzina lotu z lotniska Nosy Be.

Wille i rezydencje

Tylko 14 willi – dzieł sztuki w sferze luksusu – rozsianych wzdłuż dziewiczej plaży. Ocean, piasek i powietrze w elegancki sposób łączą się z przestrzeniami wnętrz, podkreślając wyjątkowość lokalizacji. Ręcznie farbowane tkaniny, ręcznie cięte lokalne kamienie, drewno Malagasy, barwy morskich muszli, niezliczone odcienie turkusu, migoczące fale oceanu – to wszystko przenika się w doskonałym designie każdej z luksusowych rezydencji.

Każda willa to minimum 450 m2  prywatnej przestrzeni, basen infinity z widokiem na ocean, w pełni zaopatrzona kuchnia i bar, obsługa butlera, system nagłośnienia, generator i zasilanie solarne, mutli-adaptery do wtyczek w całej willi; w willach jest ograniczony zasięg wi-fi oraz sieci komórkowych.

Doświadczanie

Do dyspozycji gości są rowery i elektryczny buggy, którymi możemy poruszać się po całej wyspie eksplorując jej zakątki i podziwiając tę niezwykłą, niedostępną dla tłumów krainę. Resort organizuje wycieczki helikopterem na „mainland” podczas których nasze oczy mogą ujrzeć niesamowite piękno lasów baobabowych porastających Madagaskar, podglądnąć życie lemurów i wielokolorowych kameleonów oraz wielu innych czysto endemicznych gatunków zwierząt zamieszkujących ten region.

The Village to resortowa strefa wspólna z restauracją, basenem i przestrzenią stworzoną do relaksu.


Joali Being

Joali Being

Zaprojektowany jako zanurzone w naturze centrum wellness i wellbeing, Joali Being jest jedynym w swoim rodzaju ultra – luksusowym resortem oferującym indywidualne programy transformacyjne, których naczelnym celem jest danie gościom uczucia odnowy, uniesienia, inspiracji oraz powrotu do domu w nowym poczuciu lekkości.

Natura

Joali Being leży na przepięknej i zacisznej wyspie Bodufushi w jednym z największych i najgłębszych atoli północnych Malediwów – Atolu Raa. Różnorodność przyrodnicza tego rejonu stanowi ogromny atut i wyjątkowość tej lokalizacji. W trakcie projektowania i budowy infrastruktury resoru, kierowano się zasadami zrównoważonego designu łączącego naukowe podejście do ochrony i integracji przyrody z architekturą. Fundamentem filozofii resortu jest czerpanie z energii natury dla odbudowy dobrostanu człowieka pod każdym względem, dlatego z taką uważnością i czułością traktuje się tutaj środowisko przyrodnicze.

Wille i rezydencje

Każda z 68 willi to przestrzeń, w której goście mają poczuć harmonię i równowagę, przepływ energii i inspirację. Najwyższy standard luksusu odnajdziemy tutaj w przestrzeni, kształtach, kolorach, materiałach i tkaninach zastosowanych przy projektowaniu zarówno wnętrz, jak i zewnętrznych stref willi. Wszystkie rezydencje mają prywatne baseny, specjalne spersonalizowane akcesoria, jak pościel, czy wellbeing-bar zaopatrzony według indywidualnych upodobań i potrzeb, instrumenty muzyczne sprzyjające medytacji, czy gry poprawiające stan ducha.

Doświadczanie

Do resortu dotrzemy hydroplanem w ciągu 30 minutowego lotu z lotniska w Male, gdzie w oczekiwaniu na rejs goście korzystają z komfortowego VIP lounge.

Joali Being oferuje spersonalizowane plany odnowy biologicznej, skoncentrowane wokół 4 filarów dobrostanu: Umysłu, Skóry, Mikrobiomu i Energii. Podążając za pogłębioną konsultacją w dniu przybycia do resortu, goście wyruszają we własną, indywidualną podróż. Jest to droga do poprawy stanu emocjonalnego, stymulacji systemu immunologicznego, regeneracji skóry, poprawy metabolizmu. Wszystkie programy są opracowane i realizowane indywidualnie we współpracy z najlepszymi specjalistami, których zatrudnia resort.


Joali Maldives

Joali Maldives

Wyobraź sobie delikatną bryzę, która sprawia, że czujesz że żyjesz bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Tutaj na pozór zwykłe momenty odmieniają nas na zawsze. Skryta wśród palm, z palcami w piasku, wśród szumu fal. Radość tej wyspy kryje się w naturze i sprawi, że odżyjesz.

Natura

Joali leży na przepięknej wyspie Muravandhoo w jednym z największy i najgłębszych atoli północnej części Malediwów – Atolu Raa. Bogactwo fauny oceanicznej, pierwotna dźungla tropikalnych wysp, klimat wiecznego lata – trudno o lepsze miejsce dla relaksu i regeneracji sił.

Wille i rezydencje

Wille w Joali to jedna z najpiękniejszych, jakie odwiedziłyśmy na Malediwach. Olśniewają wysokie, strzeliste wręcz stropy, wysublimowany dobór tkanin, kolorów, subtelnie zaokrąglone linie, dzięki którym czujemy łagodność i delikatność przestrzeni. Tworzeniu tych niezwykłych domów towarzyszyły dwie inspiracje: przyroda i sztuka. Tak też powstał cały resort Joali, w którym mamy cieszyć się życiem, odczuwając je wszystkimi zmysłami. Od inspirowanych sztuką detali w łazience, po bestsellerowe książki na pólkach w salonie – tutaj każdy detal został przemyślany i dobrany przez wybitnych specjalistów.

Wszystkie wille posiadają zewnętrzną strefę prywatną, basen, inteligentny system sterowania oraz obsługę resortowego butlera przez 24h na dobę.

Doświadczanie

Vandhoo, TUH’u, Her Kitchen, Saoke, Bellinis, Mura Bar, Whiskey & Cigar Lounge – te nazwy od teraz oznaczać będą dla Ciebie wybitne menu, doskonałą kuchnię i dobór win oraz relaks na plaży w najwyższych rejestrach komfortu.
Na terenie resortu znajduje się także niezwykłe Spa by ESPA – cudowne królestwo wellness, inspirujący klub dla dzieci Muramas, Boutique oraz Art Studio & Gallery.
W tak rajskim otoczeniu dziwiczej I unikalnej przyrody, kontakt z nią wydaje się najbardziej naturalną rzeczą. Z Joali wyruszymy na rowerowe przejażdżki po wyspie, snorkowania w towarzystwie niezwykłych stworzeń, rejsy po oceanie – także prywatne, spędzimy aktywne dni ze sportami wodnymi, poznamy tajniki życia oceanu i rozsianych na nim malediwskich skrawków lądu.


Conrad

Conrad Maldives Rangali Island

Jest najwyższej klasy resortem, należącym do sieci Hilton. Oferuje naprawdę imponujące przeżycia w otoczeniu zadbanym w najmniejszym szczególe i stworzonym z najwyższej jakości materiałów. Jeśli zatem szukamy prywatności w luksusowym zaciszu prywatnej willi, poszukujemy wrażeń i aktywności, cenimy kulinarne doświadczenia podczas każdej podróży - tutaj odnajdziemy dokładnie to, czego nam potrzeba.

Natura

Resort zlokalizowano na 3 sąsiadujących ze sobą wyspach, z których dwie przeznaczono dla gości, a jedną dla obsługi. Dzięki zachowanej naturalnej dżungli, pobyt w Conradzie nabiera kameralnego i intymnego charakteru. Możemy rozkoszować się spektakularnymi widokami plaż, zielenią wyspy, piękną architekturą willi, aranżacją przestrzeni otwartych. Spacery malowniczymi piaszczystymi dróżkami i alejkami to czysta przyjemność.

Lokalizacja resortu - Południowy Atol Ari - stanowi ogromny atut. W tym rejonie naturalnie występuje rekin wielorybi, manty, orlenie, kilka gatunków żółwi morskich oraz niezliczone gatunki ryb oceanicznych i rafowych.

Wille i rezydencje

Każda willa posiada specjalnie zaprojektowane funkcje i udogodnienia, które łączą w sobie zintegrowane przestrzenie mieszkalne wewnątrz i na zewnątrz - wszystko w idealnej harmonii z otoczeniem. Ocean Indyjski jest zawsze widoczny i można do niego dotrzeć bezpośrednio schodami lub ścieżką z prywatnego tarasu słonecznego każdej willi, dzięki czemu goście mogą poczuć jedność z naturą. Każda z willi na lądzie otoczona jest bujną naturalną roślinnością, co stwarza intymny klimat prywatnego domu na końcu świata.

Doświadczanie

Wybierz się w kulinarną podróż z dwunastoma światowej klasy restauracjami i pierwszą na Malediwach podziemną winiarnią.

 

Na terenie resortu funkcjonują niezwykłe restauracje i bary, w których skosztujemy wyśmienitych potraw wychodzących spod rąk najlepszych szefów kuchni. Mamy tu autentyczną chińską kuchnię w restauracji szefa Jeremy Leunga, czy Mandhoo Spa, której menu opiera się o filozofię pięciu przemian i zostało stworzone przez australijską dietetyczkę i propagatorkę zdrowego stylu życia. Smakoszy i amatorów niezwykłych przeżyć z całego świata przyciąga zaś podwodna restauracja Ithaa, gdzie posiłkami i pysznym winem możemy cieszyć się pod szklanym kloszem ustawionym na dnie oceanu.

Ciekawostką jest tutejsza winiarnia - zbiór ponad 120 etykiet i imponujących roczników. Podłogę tego niezwykłego pomieszczenia wysypano sprowadzonym z Nowej Zelandii specjalnym czarnym piaskiem, pomagającym utrzymać niską temperaturę.